Baazov ogłosił o swoim zamiarze przejęcia Amaya

W poniedziałek David Baazov, dyrektor generalny Amaya Inc, wydał mowę o planowaniu odkupienia udziału w celu uzyskania 100% kontroli nad firmą, która jest właścicielem PokerStars i Full Tilt Poker.

Według Baazova zawarł umowę o partnerstwie z grupą nienazwanych inwestorów, którzy oferują zakup środków pieniężnych w celu otrzymania wszystkich praw własności Amaya za C11 USD (14,98 USD) na akcję. Taka umowa przyniesie około 40% premii do piątkowej ceny zamknięcia Amaya Inc. na giełdzie Toronto. Baazov kupił już 24,6 mln wspólnych akcji Spółki, co stanowi około 18,6% całości i ma możliwość zakupu kolejnych 550 000 akcji.

W poniedziałkowym handlu, istniała opinia, że oferta C $ 21 za akcję jest tania. Koszt akcji Amaya wzrosły do 19 USD, co stanowi ponad 27%, a później spadło do 18 USD. Podjęto decyzję o utworzeniu grupy ekspertów, którzy ocenią propozycję, że Baazov wykonał wraz z inną podobną ofertą. Jednak, jak to zostało zinterpretowane, nie ma gwarancji, że wniosek ten zostanie uznany za oficjalną ofertę.

Amaya otrzymała ofertę po krótszym niż dwa lata, ponieważ Baazov kupił Full Tilt i PokerStars za 4,9 mld USD. Teraz firma opracowała nowy plan, zgodnie z którym zamierzają stworzyć codzienną platformę sportową Fantasy, uruchomić kasyno online, który oferuje zakłady sportowe oraz pełne ponowne przeformatowanie systemu VIP gwiazd. Rama czasowa do wdrożenia tej strategii nie została wywołana, ale Amaya planuje zakończyć go w pierwszej połowie roku.

Amaya była małą i nieznaną firmą, dopóki nie kupili PokerStars i Full Tilt w czerwcu 2014 r. W związku z tym firma posiada platformy, takie jak Betstars, Starsdraft i inne. Po tym wielkim przejęciu nazwa firmy stała się znana w branży hazardowej, a niezliczone raporty informacyjne o tym nie wychodzą z ekranów telewizyjnych. Jednak takie działania z boku CEO Amaya i CFO przyciągnęły uwagę wielu władz australijskich, które spowodowały największe znane dochodzenie w sprawie handlu insiderskimi w Polsce. Stwierdzono, że takie zainteresowanie Daniel Sebag (CFO) i Baazov (CEO) nie ma nic wspólnego z osobistym handlem.